Tartu Summer Swing 2023

For the content in English please visit: https://tartuswing.ee/tartu-summer-swing-2023

Toimumisaeg ja -koht

Tartu Summer Swing 2023 toimub 11.-13. august 2023.

Festival toimub Alatskivil, mis asub Tartust 40 km kaugusel. Alatskivile on võimalik sõita kohale ka ühistranspordiga. Viimane pidu pühapäeva õhtul toimub Tartus.

Tartu Summer Swing on toimumas seitsmendat korda. Mis kõik varem juhtunud on, loe siit: https://tartuswing.ee/klubist/tartu-summer-swing/

Juhendajad

Gas&Alba

Gas ja Alba armastavad nii swingi, balboad, kui ka bluusi. Nad on oma elud pühendanud sellele muusikale ja nendele tantsudele. Nad õpivad juurde iga päev ja arenevad pidevalt nii tantsijate kui ka õpetajatena. Nende teed kohtusid 2013 aastal ja koos loodi klubi Big Mama Swing Madriidis. Nad õpetavad ja töötavad koos ka rahvusvahelistel tantsufestivalidel Melbournist, New Yorki ja palju üle euroopa. Herrang Dance Camp, Snowball and Lindy shock. Loe Gasi ja Alba kohta lähemalt siit: https://en.gasandalba.com/

Vilmantas Balynas & Simona Sindriūnaitė

Vilmantas on üks peamisi Lindy hopi kogukonna rajajaid Leedus, Kaunases. Tema stiil on sujuv ja üle kümne aasta kogemusega swingtantsude õpetajana jagab ta alati oma teadmisi õpilastega. Ta on väga avatud meelega ja otsib tantsust väljendusvabadust, püüdes kogu kehaga tabada musikaalsust, mis saadab teda tantsides läbi tema tantsuteekonna.

Simona alustas Lindy hopiga aastal 2016 olles pikalt varem tantsinud erinevaid teisi tantsustiile aga lindy hopist sai tõeline armastus. Inimesed, muusika, esinemine ja festivalid on need, mis inspireerivad teda leidma enda jaoks uusi väljakutseid. Iga kolmiksamm on tehtud tema poolt suure kirega ja iga rock step rõõmu ja naudinguga.

Tunnid

Lindy hopi tantsutunnid toimuvad kahel tasemel. Laupäeval on neli tundi ja pühapäeval kaks tundi. Tunnid toimuvad Alatskivi kooli kahes saalis.

Pühapäeval on lisaks bluesi taster tund enne pidu. Registreerimine tundi algab pühapäeva hommikul Alatskivil.

Tantsuõhtud

11. augustil toimub mõnus tantsuõhtu Alatskivi lossi sõiduhobuste talli rajatud suures saalis. Esineb Home Jazz Band Vilniusest. Kohapeal on avatud baar.

12. augusti pidu toimub bändi saatel muinasjutulises Alatskivi lossis, kus laval on Home Jazz Band Vilniusest. Lossi restoranist on võimalik tellida ette õhtusöök (vali regisreerimisel) ja avatud on baar.

13. august peo ajaks kolime tagasi Tartusse. Pidu toimub Elamusruumis Elutuba Lava Taga, Aparaadi tehase hoovil.

Bänd

Home Jazz Band on traditsioonilise swingmuusika bänd Leedust, Vilniusest. Bändi liider on tuntud Vilniuses nii tantsija, ühe peamise tantsuklubi looja ja tantsukogukonna hoidjana. Samut on Mindaugas esimese Leedu traditsionaalse jazz bandi Rythm Junkies looja, mis esimesena alustas esinemisi tantsijatele. Nüüd rahvusvahelise tantsuõpetajana on Mindaugas ka selle bändi liider ja teab suurepäraselt milline muusika on parim tantsijatele. Nad taasloovad vanu jazzi lugusid ja vürtsitavad neid New Orleansi maitsetega. Nende kontserdid on nagu ajamasin sajandi tagusesse aega. 

Nad on koos mänginud juba kümne aasta jagu ja pidevalt kompavad swingi ja jazzi omavahelisi piire, ning püüavad leida parimaid lugusid, mis meelitaksid inimesi tantsupõrandale nende pilli järgi tantsima!

Mindaugas Bikauskas – kitarr ja laul

Marius Zaremba – klarinett

Dominykas Vyšniauskas – trumpet

Denis Murašov – bass

Andrius Kairys – trummid

Majutus

Ööbime Alatskivi koolis. Tõeline suvine laager! Kaasa võtta madratsid ja magamiskotid, soovi korral oma padi jne. Samuti on meie käsutuses kooli duširuumid. Kes soovib, võib muidugi iga päeva kohale sõita ka kodust või otsida Sibulateel teisi majutusvõimalusi.

Toitlustus

Kooli kokad on suvevaheajalt tagasi palutud ja valmistavad meile nii laupäeval kui pühapäeval hommikusöögi ja lõuna. Arvestame ka taimetoitlastega.

Reede õhtu ühistoitlustust ei toimu. Avatud on Kivi kõrts, Lossi restoran ja Mõisa Tall. Samuti Alatskivil Coopi pood ja Olerexi tankla.

Laupäeva õhtuks on võimalik juba registreerudes tellida endale koht ühisele õhtusöögile Alatskivi lossi restoranis.

Hinnad

Kuni 23. juuni ehk early bird:

 • Põhipakett 240€ (tunnid, õhtused peod)
 • Ööbimine ja toitlustus koolis 50€ (2 ööbimist ja 4 toidukorda)
 • Õhtusöök laupäeval Alatskivi lossi restoranis 35€ (pearoog ja dessert; valik ka taimetoitlastele)

Hinnad alates 24. juuni:

 • Põhipakett 280€ (tunnid, õhtused peod)
 • Ööbimine ja toitlustus koolis 50€ (2 ööbimist ja 4 toidukorda)
 • Õhtusöök laupäeval Alatskivi lossi restoranis 35€

Päevakava

11. august

 • 17:00-19:00 – Osalejate registreerimine Alatskivi koolis
 • 20:00-02:00 – Avatantsuõhtu ja mõnus olemine Alatskivi Mõisa sõiduhobuste talli saalis. Avatud baar

12. august

 • 9:00-10:00 – Hommikusöök
 • 10:00-13:15 – Tunnid
 • 13:15-14:45 – Lõuna
 • 14:45-17:00 – Tunnid
 • 19:00 – Soovijatele õhtusöök Alatskivi lossi restoranis
 • Pidu algab kell 20:00

13. august

 • 10:00-11:00 – Hommikusöök
 • 11:00-13:15 – Tunnid
 • 13:15-14:15 – Lõuna
 • 14:15-15:00 – Lõpukoristus ja lahkumine koolimajast
 • 20:00 – Pidu, Elamusruumis Elutuba Lava Taga, Aparaaditehase hoovis (Kastani 43, Tartu)

KKK

Kuidas saan oma registreeringust loobuda?

Kui oled osalustasu maksnud, on see lõplik ja osalustasu ei tagastata. Juhul, kui osalejal on covid-19 positiivne testitulemus ja esitab positiivse pcr testi tulemuse, siis korraldajad maksavad tagasi 50% osalustasust. 

Kuidas saan osalustasu maksta?

Peale registreerimisvormi täitmist saadab TSS meeskond Sulle kinnituskirja. Kirja sees on ka tasu maksmise info. Palun tee pangaülekanne. Kui Sul on vaja arvet, palun anna TSS meeskonnale teada.

Kui kiiresti pean ma tasuma?

Kui oled saanud osalemise kinnituskirja TSS meeskonnalt, palume tasuda osalustasu 7 päeva jooksul.

Ma ei ole saanud veel automaatset kinnituskirja. Mida pean tegema?

Registreerimise käigus palun veendu, et lisad korrektse e-aadressi. Kui Sul ei ole automaatset kinnitust 3 tööpäeva jooksul saabunud, palun kontakteeru swingtartu@gmail.com.

Mida tähendab ootelistis olemine?

Registreerimise ajal lisatakse Sind automaatselt ootelisti. TSS meeskond vaatab, millisesse gruppi Sa oma kogemust arvestades kuulud, registreerib Su ja saadab kinnituskirja. Esimesed kinnituskirjad saadame välja tõenäoliselt esimese nädala jooksul peale registreerimisvormi avamist. Meie kogemus ütleb, et ilma partnerita registreerijad on tõenäoliselt kauem ootelistis; seetõttu soovitame otsida partneri, kellega koos registreeruda (juhtija ja järgija koos registreeruda). NB! Tundidesse registreerime 1 lisa osaleja maksimaalselt kuue paari kohta.

Mis tasemed on tantsutundides?

Tunnid on kahel tasemel (jätkajad ja edasijõudnud). Et liituda jätkajate grupiga, pead olema läbinud vähemalt lindy hopi algkursuse, tundma põhilist 6- ja 8-löögilist rütmi, tead mis on swing-out ja lindy ring. Palume registreerimisvormi võimalikult täpselt kirja panna oma eelnev kogemus; selle alusel jaotatakse osalejad kahele tasemele. Õpetajatel on kohapeal õigus suunata osalejaid teisele tasemele.

Kas ma pean registreeruma partneriga?

Ei pea. Ometi samal tasemel tantsiva partneriga registreerumine kindlustab mõlemale koha tundides. NB! Mõlemad partnerid peavad eraldi registreeruma! Partner = üks on juhtija ja teine järgija rollis.

Millal on kohapeal registreerimine avatud?

Registreerimine on avatud 11. augustil kell 17-19 Alatskivi koolis. Hilisematel saabujatel palume otse Alatskivi Mõisa sõiduhobuste talli peole tulla. Samuti saab registreeruda ka 12. augusti hommikul kell 9:45-10:00.

Mis saab kui lennukid ei jõua õigeaegselt vms?

Kui juhtub, et õpetajaid ei jõua Eestisse seetõttu, et lennukid ei lenda (streik, ajakavast mitte kinni pidamine vms), siis tantsuklubi Tartu Swing proovib leida uusi lahendusi tundide toimumiseks, aga ei garanteeri väljakuuluatud õpetajate tundide toimumist.

Taganemine ja tühistamine

 Kui festival tühistatakse korraldajatest tuleneval põhjusel (isiklikud põhjused), hüvitatakse osalejale 100% osalustasust.

Kui laagri toimumise ajal kehtivad Eestis vaktsineerimispassi esitamise kohustus, siis korraldaja osalustasu ei tagasta (juhul kui osalejal puudub vaktsineerimistõend).

Osalejal on õigus oma pilet edasi müüa üksnes korraldajate loal, sama taseme ja sama rolli täitvale tantsijale.

Andmekaitse

Laagris tehakse nii tundidest kui pidudest fotosid ja videosid. Neid kasutatakse Tartu Swingi sotsiaalmeedias ja kodulehel. 

Festivali korraldamiseks kogutud isiklikke andmeid hoiab MTÜ Tartu Swing alles kaks aastat. 

Lisainfo: Korraldajad võivad festivali programmis ja ajakavas teha väiksemaid muudatusi sellest osalejaid teavitamata.

Kontakt

Küsimuste korral eelistame, et kirjutad: swingtartu@gmail.com

Kiirete küsimuste korral helista:

Ingmar 56631133 Maie 56672603 Lili 5100967 Liis 56480065

Alatskivi olulised kohad