Uus tantsuhooaeg

2017.aasta sügishooaeg algab meil 11.septembril. Te ei suuda ette kujutada kui ootel me oleme:) Kui Sa oled vaadanud tunniplaani, siis oled näinud, et palju huvitavat on plaanis. Ehk võtame seda eesolevat aega kuni jõuludeni justkui katseperioodina. Katseperioodina, kas on piisavalt palju huvilisi kõikidesse tundidesse, kas ka ise juhendajatena veame välja nii oma ideede kui jõuvarudega.

Liis, Maie ja Ingmar käisid augustis Berliinis, kus viie päev vältel ammutasid teadmisi swingtantsu õpetajate suvelaagrist. Ja sealt see teadmine veel rohkem ajukurdude vahele tuli, et “mida rohkem tantsida, seda kiiremini areng toimub”. Elementaarne!

Ja nii ongi neil, kes on vähemalt algkursuse läbinud, võimalus käia tundides põhimõtteliselt neljal päeval: esmaspäeviti ja kolmapäeviti kesktaseme tundides, teisipäeviti soolos, neljapäeviti drop-in tunnis. Seda on päris uhkelt. See, kes tempole vastu peab, saab jõulude ajal medali:D

Ka juhendajate osas on uuendusi. Juhendajate ridadega on liitumas Lili, kes astub Tõnise kõrvale algajate tundides ning aeg-ajalt ka kolmapäevases kesktaseme tunnis. Samuti on Mari andnud oma jah-sõna, et soolos Liisu kõrval tegusid teha ning vahel ka kesktasemel asendustunde pakkuda. Ja muidugi meie suured tulevikutähed, Raido ja Pille, kes on enda kanda võtnud drop-in tunnid.

Kui veel drop-in tundidest rääkida, et mis need on ja kuidas neid tarbima peaks, siis: tegemist on tunniga, kuhu ootame Sind koos partneriga. Ikka üks juhija ja üks järgija. Ehk kui Sul pole kindlat paarilist, siis otsi, suhtle, kutsu. Selleks on meil näiteks FBs grupp “Swingtantsud Tartus” – ühine sellega ja saad ka selle kaudu tunniks partnerit leida. Igas drop-in tunnis on omaette rutiin/koreograafia, mida siis koos õpitakse. Seega ei maksa muretseda kui ei ole saanud mõnes tunnis osaleda!

Uus aasta toob kaasa ka uue pesa kesklinnas, Rüütli 12. Esimesel korrusel on uus vinatage tantsukohvik Elvis, mida peavad Roll ja Hedi ja kus saab alati mõnusa swingmuusika järgi tantsida (avatud K-N 20-01 ja R-L 21-03). Aga teisel korrusel on üks hubane saal, kus me osasid tantustunde teeme (stepp, soolo, jätkajad, drop-in) ning kus hakkavad ka meie tantsupeod toimuma! Esimese peo jaoks pane märkmikusse kirja 21.september.

Sellised lood meil siis uue hooajaga. Ja kui Sul on ideid, tahtmist ja aega panustada meie Tartu swingikogunna arengusse (oled näiteks osav kujundaja, fotograaf, juuksur, ürituste korraldaja vms), siis anna teada! Kõik ideed ning uued inimesed, kes tahavad panustada, on vägagi teretulnud meie tiimi abistama:)