Tartu Summer Swing 2024 (eesti keeles)

Juhendajad

[English-language webpage]

Meret ja Kristijonas on Zürichis elavad ja töötavad swingtantsijad, esinejad, koreograafid ja õpetajad. Nelja aasta jooksul, mil nad on koos õpetanud, on nad välja töötanud tehnikaid ja harjutusi, et arendada swingrütmi tantsimist. Nad kuuluvad ka Žürichis asuva Ella’s Fellas tantsukooli asutajate hulka.

Kristijonas on tantsinud lindy hopi alates 14. eluaastast. Ta tutvus džässmuusikaga varakult tänu oma multiinstrumentalistist isale, kes mängis autos muusikat oma suurest džäss-CD-de kollektsioonist. Olles ka ise klaveri- ja flöödimängija, tunneb Kristijonas tugevat sidet meloodia, harmooniate ja rütmiga, mis on tema tantsus esile tõstetud.

Päikeselise oleku ja vaba vaimuga Meret hindab tantsimisel soojust ja individuaalsust. Ta on olnud finalist paljudel Mix&Match ja soolotantsu võistlustel ning on rahvusvaheline tantsuõpetaja. Töökogemus tegevusterapeudina on talle andnud oskuse leida ühine keel erinevate inimestega ja aidata neid nende swingtantsu teekonnal. Tund Meretiga on justkui veedaksid parima sõbraga aega õues päikese käes.

Täispass

Täispass hõlmab 4,5 h lindy hopi tunde (st 3 × 1,5 h) Mereti ja Kristijonasega Ella’s Fellas tantsukoolist ning 3 pidu.

  • Varajase registreeruja hind (kuni 31. mai 2024): 115 eurot
  • Hilise registreeruja hind (alates 1. juunist 2024): 140 eurot

Peopilet

Peopilet võimaldab osaleda laupäevaõhtusel peol Tartu Saksa Kultuuri Instituudi juugendstiilis saalis, kus mängivad DJ-d ja bänd.

  • Eelmüük (kuni 8. august 2024): 15 eurot
  • Kohapeal: 25 eurot

Reedene ja pühapäevane pidu on ilma piletita.

Tunnid ja grupid

Registreerumisel palutakse sul end gruppi paigutada: A või B. Mõlemal grupil on nädalavahetuse jooksul kolm 1,5-tunnist lindy hopi tundi. Mõlema grupi tundides õpitakse nii uut materjali kui ka tegeletakse tehnikaga. Erinevad aga nii grupis osalemiseks vajalikud oskused kui ka grupi tundide rõhuasetus. (Kui oled alles alustanud oma tantsuteekonda, sobib sulle grupp A. Kui oled kogenum tantsija, võid valida ükskõik kumma grupi vastavalt sellele, milline rõhuasetus sind kõnetab.)

Grupp A: Tead mõningaid lindy hopi ja charlestoni põhifiguure. Oskad hoida rütmi ja vaheldada 6- ja 8-löögilisi elemente. Selles grupis on rõhk uute figuuride õppimisel, millega oma nn tantsulist sõnavara täiendada.

Grupp B: Oskad juba paljusid figuure ja saad hakkama eri tempodel tantsimisega. Kasutad oma tantsus variatsioone ja tunned end tantsupõrandal (üsna) vabalt. Selles grupis pannakse rohkem rõhku tehnika lihvimisele, ehkki õpitakse ka uusi figuure.

Ajakava

Pidude toimumiskohad

  • Reede (DJ-d): Eesti Kirjanike Liidu kelder (tuntud ka kui Kultuuriklubi Salong, Vanemuise 19)
  • Laupäev (DJ-d ja bänd): Tartu Saksa Kultuuri Instituudi juugendsaal (Kastani 1)
  • Pühapäev (DJ-d): Tartu Swingi tantsusaal (Kastani 48)

Bänd: Keraamica

Laupäevasel peol tantsutab meid Tartust pärit swingbänd Keraamica! Bänd on esinenud juba nii mõnelgi Tartu üritusel, sealhulgas ka viimasel tantsuklubi Tartu Swing sünnipäevapeol – kes kohal oli, tunneb nad ka ära.

KKK

Kuidas saan osalustasu maksta?

Peale registreerimisvormi täitmist saad TSS-i meeskonnalt kinnituskirja. Kirja sees on ka tasu maksmise info. Palun tee pangaülekanne. Kui on vaja arvet, palun anna TSS-i meeskonnale teada.

Kui kiiresti pean tasuma?

Kui oled saanud osalemise kinnituskirja TSS-i meeskonnalt, palume tasuda osalustasu 7 päeva jooksul.

Ma ei ole saanud veel kinnituskirja. Mida pean tegema?

Tõenäoliselt oled ootenimekirjas. Ühtlasi palun veendu, et lisasid registreerumise käigus korrektse e-maili aadressi. Kui vaja, palun võta meiega ühendust aadressil swingtartu@gmail.com.

Mida tähendab ootenimekirjas olemine?

Registreerimise ajal lisatakse sind automaatselt ootenimekirja. Jälgime, et gruppides oleks juhtijate-järgijate tasakaal, seega oleneb kinnituse saamise kiirus sellest, kui palju on vastasrolli tantsijaid registreerunud. Meie kogemus ütleb, et ilma partnerita registreerunud on tõenäoliselt kauem ootenimekirjas; seetõttu soovitame otsida partneri, kellega koos end kirja panna (partnerid = üks on samas grupis juhtija ja teine järgija rollis). NB! Tundidesse registreerime maksimaalselt ühe lisaosaleja kuue paari kohta.

Kas ma pean registreeruma partneriga?

Ei pea. Ometi sama grupi valinud partneriga registreerumine kindlustab mõlemale koha tundides ja aitab vältida ootenimekirjas olekut. NB! Mõlemad partnerid peavad eraldi registreeruma!

Mis saab kui lennukid ei jõua õigeaegselt vms?

Kui juhtub, et õpetajaid ei jõua Eestisse seetõttu, et lennukid ei lenda (streik, ajakavast mitte kinni pidamine vms), siis tantsuklubi Tartu Swing proovib leida uusi lahendusi tundide toimumiseks, aga ei garanteeri väljakuuluatud õpetajate tundide toimumist.

Taganemine ja tühistamine

Kui festival tühistatakse korraldajatest tuleneval põhjusel (isiklikud põhjused), hüvitatakse osalejale 100% osalustasust.

Kui ürituse toimumise ajal kehtivad Eestis vaktsineerimispassi esitamise kohustus, siis korraldaja osalustasu ei tagasta (juhul kui osalejal puudub vaktsineerimistõend).

Osalejal on õigus oma pilet edasi müüa üksnes korraldajate loal samas grupis sama rolli täitvale tantsijale.

Andmekaitse

Üritusel tehakse nii tundidest kui ka pidudest fotosid ja videosid. Neid kasutatakse Tartu Swingi sotsiaalmeedias ja kodulehel.

Festivali korraldamiseks kogutud isiklikke andmeid hoiab MTÜ Tartu Swing alles kaks aastat.

Lisainfo: korraldajad võivad festivali programmis ja ajakavas teha väiksemaid muudatusi sellest osalejaid teavitamata.