Tartu Summer Swing 2022

For the content in English please visit: https://tartuswing.ee/tartu-summer-swing-2022

Toimumisaeg ja -koht

Tartu Summer Swing 2022 toimub 29.-31. juulil 2022.

Festival toimub Alatskivil, mis asub Tartust 40 km kaugusel. Alatskivile on võimalik sõita kohale ka ühistranspordiga. Viimane pidu pühapäeva õhtul toimub Tartus.

Muide, Tartu Swing on toimumas kuuendat korda. Mis kõik varem juhtunud on, loe siit: https://tartuswing.ee/klubist/tartu-summer-swing/

Juhendajad

Dom Knoll ja Nora Locher on svingtantsijad ja tantsuõpetajad Austriast. Enne lindy hopi juurde jõudmist harrastasid nad erinevaid tantsustiile ja spordialasid. Alates 2014. aastast on nad professionaalsed lindy hopi treenerid ja neil on oma tantsukool Viinis (www.swingaut.at). Sellest ajast alates on nad jaganud oma kirge lindy hopi ja svingi vastu nii Austrias kui mujal Euroopas.

Sylwia ja Michał kohtusid 10 aastat tagasi lindy hopi peol Warssavis. Nii kaua kui nad mäletavad, on nad nautinud tantsimist. Üks olulisemaid elemente nende tantsus on muusika ja muusikasse improviseerimine tantsupõrandal. Mõlemale kusjuures meeldivad kiireid swing oute tantsida! Tantsutundides pööravad Sylwia ja Michał tähelepanu liikumistehnikale, musikaalsuse õppimisele ja sellele, et tantsimine oleks ennekõike lõbus. Keskendumine jazzi päritolule aitab neil lindy hopi mõista; nad austavad nii svingtantsu kui ka svingmuusika ajalugu ning otsivad pidevalt inspiratsiooni osaledes rahvusvahelistes töötubades ja stepitundides.

Tunnid

Lindy hopi tantsutunnid toimuvad kahel tasemel. Laupäeval on neli tundi ja pühapäeval kaks tundi. Tunnid toimuvad Alatskivi kooli kahes saalis.

Tantsuõhtud

29. juuli toimub mõnus tantsuõhtu Alatskivi Mõisa Tallis, kõrts-baaris, millel ka mõnus õueterrass. Saab süüa ja juua, saab tantsu lüüa.

30. juuli pidu toimub bändi saatel muinasjutulises Alatskivi lossis.

31. juuli peo ajaks kolime tagasi Tartusse. Pidu toimub Elutoas Lava Taga.

Bänd

Esimene ja kolmas õhtu on koos DJ-muusikaga.

Põhipeol Alatskivi lossis tantsutab meid Airi Allveer koos The New Murphy Band’iga.

Majutus

Saame ööbida Alatskivi koolis. Tõeline suvine laager! Ise tuleb kaasa võtta madratsid ja magamiskotid, soovi korral oma padi jne. Samuti on meie käsutused kooli duširuumid. Kes soovib, võib muidugi iga päeva kohale sõita ka kodust või otsida Sibulateel teisi majutusvõimalusi.

Toitlustus

Kooli kokad on suvevaheajalt tagasi palutud ja valmistavad meile nii laupäeval kui pühapäeval hommikusöögi ja lõuna. Arvestame ka taimetoitlastega.

Reede õhtu ühistoitlustust ei toimu. Avatud on Kivi kõrts, Lossi restoran ja Mõisa Tall. Samuti Alatskivil Coopi pood ja Olerexi tankla.

Laupäeva õhtuks on võimalik juba registreerudes tellida endale koht ühisele õhtusöögile Alatskivi lossi restoranis.

Hinnad

Kuni 5. juuni ehk early bird:

 • Põhipakett 165 € (tunnid, õhtused peod)
 • Ööbimine ja toitlustus koolis 35 € (2 ööbimist ja 4 toidukorda)
 • Õhtusöök laupäeval Alatskivi lossi restoranis 30 € (pearoog ja dessert; valik ka taimetoitlastele)
 • Ainult lossi laupäevane pidu 25 €

Hinnad alates 6. juuni:

 • Põhipakett 215 € (tunnid, õhtused peod)
 • Ööbimine ja toitlustus koolis 35 € (2 ööbimist ja 4 toidukorda)
 • Õhtusöök laupäeval Alatskivi lossi restoranis 30 € (pearoog ja dessert; valik ka taimetoitlastele)
 • Ainult lossi laupäevane pidu 35 €

Päevakava

29. juuli

 • Kell 12-17 soovijatele Sibulatee tuur. Külastame Voronja galeriid, Samovarimaja, Peipsimaa Külastuskeskust. Tuur kestab 5 tundi. Sisaldab kõiki sissepääsupileteid ja giidimist kohtades, galeriis ja kuulsat vahvlit, Samovarimajas sibulapirukat ja ivan tšaid, Külastuskeskuses suppi, sigurikooki- ja kohvi ning pakutrüki õpituba. Tuur toimub kui on vähemalt 10 registreerijat. Kui on soovijate hulgas välismaalasi, toimub tuur suures osas inglise keeles. Transpordi osas kopereerume. Hind 40 eurot osaleja kohta.
 • Kell 17-19 Osalejate registreerimine Alatskivi koolis
 • Kell 19-01 Avatantsuõhtu ja mõnus olemine Alatskivi Mõisa Tallis

30. juuli

 • Kell 9-10 hommikusöök
 • Kell 10-13 tunnid
 • Kell 13-14:30 lõuna
 • Kell 14:30-17:30 tunnid
 • Kell 19:30 soovijatele õhtusöök Alatskivi lossi restoranis
 • Pidu algab kell 20, bänd alustab 21:15

31. juuli

 • Kell 9-10 hommikusöök
 • Kell 10-13 tunnid
 • Kell 13-14:30 lõuna
 • Pakkimine ja sõit Tartusse
 • Kell 20 tantsupidu koos DJga Elutuba Lava Taga

KKK

Kuidas saan oma registreeringust loobuda?

Kui Sa oled registreerunud ja osalustasu maksnud, siis kui annuleerid oma koha enne 23. juunit 2022, siis tagastame Sulle 100% Sinu osalustasust. Kui annulleerid oma koha enne 15. juulit 2022, tagastame Sulle 50% osalustasust. Hilisema annulleerimise korral osalustasu ei tagastata.

Kuidas saan osalustasu maksta?

Peale registreerimisvormi täitmist saadab TSS meeskond Sulle kinnituskirja. Kirja sees on ka tasu maksmise info. Palun tee pangaülekanne. Kui Sul on vaja arvet, palun anna TSS meeskonnale teada.

Kui kiiresti pean ma tasuma?

Kui oled saanud osalemise kinnituskirja TSS meeskonnalt, palume tasuda osalustasu 7 päeva jooksul.

Ma ei ole saanud veel automaatset kinnituskirja. Mida pean tegema?

Registreerimise käigus palun veendu, et lisad korrektse e-aadressi. Kui Sul ei ole automaatset kinnitust tööpäeva jooksul saabunud, palun kontakteeru swingtartu@gmail.com.

Mida tähendab ootelistis olemine?

Registreerimise ajal lisatakse Sind automaatselt ootelisti. TSS meeskonda vaatab, millisesse gruppi Sa oma kogemust arvestades kuulud, registeerib Su ja saadab kinnituskirja. Esimesed kinnituskirjad saadame välja tõenäoliselt esimese nädala jooksul peale registreerimisvormi avamist. Meie kogemus ütleb, et ilma partnerita registreerijad on tõenäoliselt kauem ootelistis; seetõttu soovitame ostida partneri, kellega koos registreeruda (juhtija ja järgija koos registreeruda). NB! Tundidesse registreerime 1 lisaosaleja maksimaalselt kuue paari kohta.

Mis tasemed on tantsutundidel?

Sel suvel on tunnid kahel tasemel (jätkajad ja edasijõudnud). Et liituda jätkajate grupiga, pead olema läbinud vähemalt lindy hopi algkursuse, tundma põhilist 6- ja 8-löögilist rütmi, tead mis on swing-out ja lindy ring. Palume registreerimisvormi võimalikult täpselt kirja panna oma eelnev kogemus; selle alusel jaotatakse osalejad kahele tasemele. Õpetajatel on kohapeal õigus suunata osalejaid teisele tasemele.

Kas ma pean registreeruma partneriga?

Ei pea. Ometi samal tasemel tantsiva partneriga registreerumine kindlustab mõlemale koha tundides. NB! Mõlemad partnerid peavad eraldi registreeruma! Partner = üks on juhtija ja teine järgija rollis.

Millal on kohapeal registreerimine avatud?

Registreerimine on avatud 29. juulil kell 17-19 Alatskivi koolis. Hilisematel saabujatel palume otse Alatskivi Mõisa talli peole tulla. Samuti saab registreeruda ka 30. juuli hommikul kell 9:45-10:00.

Mis saab kui lennukid ei jõua õigeaegselt vms?

Kui juhtub, et õpetajaid ei jõua Eestisse seetõttu, et lennukid ei lenda (streik, ajakavast mitte kinni pidamine vms), siis tantsuklubi Tartu Swing proovib leida uusi lahendusi tundide toimumiseks, aga ei garanteeri väljakuuluatud õpetajate tundide toimumist.

Kontakt

Küsimuste korral eelistame, et kirjutad: swingtartu@gmail.com

Kiirete küsimuste korral helista:

Ingmar 56631133
Maie 56672603
Lili 5100967
Liis 56480065

Alatskivi olulised kohad